Diş Kaplama Hakkında Detaylı Bilgi

Diş Kaplama Hakkında Detaylı Bilgi

Diş kaplama, mevcut dişlere uygulanan kuron ya da implantlara göre daha ucuz maliyetli tedavilerdir. Tekrar güzel gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler diş kaplama yaptırarak hızlı ve kolay bir şekilde beyaz dişlere sahip olabilir. Üstelik hem estetik görünüme kavuşarak hem de daha rahat bir şekilde yemek yiyebilirler. Bu yenilikçi tedavi diş protezlerine başvurmaktan daha avantajlıdır. Fiyatlar 1,5 2 kat daha düşük olup elde edilen sonuçlar da tatmin edicidir. İçeriğimizin devamında daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Diş Kaplaması Nedir?

Kaplama genel olarak kompozitten ya da seramikten yapılmış bir kabuk şeklinde görülür. Kabuk gibi görünen kaplama diş hekimi tarafından orijinal dişlerin üstüne takılır. Diş kaplama sayesinde dişler kolaylıkla kusurları kapatılabilir ve diziliş de düzelir. Ancak kaplamalar sadece ön dişler için uygulanır. Arka dişler için uygun değildir. Ancak doğal bir sonuç elde etmek ve uzun ömürlü sonuç sunmak için ölçünün doğru bir şekilde alınması gereklidir.

Diş Kaplamaları Ne Zaman Yapılır?

Dişlerin rengini değiştirmek istediğiniz zaman ve şeklini değiştirmek için diş kaplamalarına başvurulur. Dişler bazen doğal olarak rengini kaybedebilir. Örneğin yüksek doz antibiyotik kullanılması, kahve ve sigaranın çok sık tüketilmesi halinde diş kaplamalar hasar görür. Geleneksel ağartma çok ciddi vakalarda etki göstermese de kaliteli kaplamalar etki gösterir.

Diş şekli bazen çok küçük, büyük ya da asimetrik görünebilir. Bu kusurları kapatmak için en iyi çözüm kaplamalardan faydalanmaktır. Bazı durumlarda diş kırıldığında da dişi çekmek yerine kaplama yapılır. Diş kaplamaları aynı zamanda hizalamayı iyileştirmek amacıyla da kullanılır.

Diş Kaplama Süresi

Diş kaplama tek başına uygulanacaksa tedavi çok uzun sürmeyecektir. 2-3 seans kaplama için yeterlidir. Ancak ekstra tedavi uygulanacaksa birden çok kez dişçiyi ziyaret etmek gerekir. Örneğin kaplama, kanal tedavisi ve dolgu gibi işlemler olacaksa prosedür uzun sürecektir. Tedaviye başlamadan önce hekim ile iyice görüşerek ne kadar süre Türkiye’de kalacağınızı netleştirmeniz gerekir.

Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama fiyatları 500 Euro ile 1000 Euro aralığında değişiklik gösterecektir. Ancak tedavi göreceğiniz klinik, tedaviyi uygulayacak hekimin tecrübesi ve kaç dişe kaplama yapılacağı gibi etkenler ücretlerde büyük değişikliğe neden olur. Bu nedenle öncesinde bir klinik bularak detaylı bir şekilde görüşmeniz gerekir.

Türkiye’de Diş Kaplama

Türkiye’de diş kaplama tedavisi pek çok kişi tarafından merak edilir. Ancak tercih edilen güvenilir bir tedavidir çünkü uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca klinikler oldukça hijyenik ve sterildir. Böylece tedavi esnasında herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Sizler de Türkiye’de diş kaplama tedavisi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

Ücretsiz Danışmanlık